Ścieżki rowerowe do 34 km od Lubaczowa. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 3 - 4 grudnia?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 34 km od Lubaczowa
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 34 km od Lubaczowa gettyimages.com/blyjak
Rozważasz wycieczkę rowerową z Lubaczowa? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych tras. Mają różne stopnie trudności czy dystansu, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 34 km od Lubaczowa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Lubaczowa warto wybrać w weekend.

Ścieżki rowerowe w okolicy Lubaczowa

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 34 km od Lubaczowa, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda.

🚲 Trasa rowerowa: Trasa dla górali

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 34,41 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 9 min.
 • Przewyższenia: 117 m
 • Suma podjazdów: 160 m
 • Suma zjazdów: 160 m

Stokrotka21 poleca trasę mieszkańcom Lubaczowa

Trasa raczej dla rowerów górskich. Z Suśca ostro wyruszamy pod górę do Grabowicy skąd prze Kunki do Ulowa. Tutaj przeprawa po drodze polnej przez mokry las i znów pod górę na wzgórze Wapielnię. Z samego szczytu wzniesienia nie można nic zobaczyć, gdyż jest ono zalesione, za to spod podnóża rozpościera się ciekawy widok na pola i lasy. Postawiono tam deszczochron, ławy i tablicę informacyjną. Stamtąd szutrową drogą jedziemy do Łuszczacza. Następnie udajemy się w kierunku Róży gdzie za wioską w lesie stoi postawiony w 1982 r. pomnik wykonany z piaskowca ku czci poległym żołnierzom i pomordowanym przez hitlerowców mieszkańcom wsi.
Niełatwą, na dużym odcinku piaskową drogą udajemy się do Ciotuszy Starej. Trasa wiedzie dalej przez Majdan Sopocki aż do Suśca gdzie kończymy wycieczkę.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Narol nr 3a Szlak żółty wariant dłuższy

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 26,22 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 38 min.
 • Przewyższenia: 80 m
 • Suma podjazdów: 215 m
 • Suma zjazdów: 215 m

Trasę rowerową mieszkańcom Lubaczowa poleca RowerempoRoztoczu

Długość trasy - 26 km. Przebieg: Narol - Lipsko - Łukawica - Wola Wielka - Huta Złomy - Dębiny - Jędrzejówka - Narol. Stopień trudności - średni (na całej długości droga utwardzona). Oznakowanie: kolor żółty, odcinek Wola Wielka - Huta Złomy - Dębiny bez znaków.

0,0 km - opuszczamy rynek w Narolu drogą do Werchraty. Odcinek do Woli Wielkiej pokrywa się z trasą nr 3. 7,9 km - z Woli Wielkiej jedziemy około 3 km szosą nadal w kierunku Werchraty. Zagłębiamy się w las, w którym mijamy kamienny krzyż z 1931 r.
10,9 km - opuszczamy szosę do Werchraty, skręcając ostro w prawo. Jedziemy teraz asfaltową drogą leśną łagodnie pod górę. Wspinamy się na północny stok Wielkiego Działu, który podczas II wojny światowej był silnie ufortyfikowanym punktem oporu Linii Mołotowa.
12.2 km - naszą trasę przecina czarny szlak rowerowy Linii Mołotwa. Można nim wspiąć się na sam wierzchołek Wielkiego Działu, próbując po drodze odszukać kilka betonowych schronów bojowych (biegnie tędy trasa nr 6 z Bełżca).
14.3 km - na skrzyżowaniu leśnych dróg obok kapliczki skręcamy w lewo. Dawniej był tu przysiółek Skaby wysiedlony, jak wiele okolicznych wsi, w ramach akcji „Wisła".
15,5 km - ponownie skręcamy w lewo i jedziemy za znakami szlaku rowerowego Green Velo.
17,0 km - Stara Huta. W lesie powyżej zabudowań wsi znajduje się stary cmentarz greckokatolicki i miejsce po cerkwi (dojazd piaszczystą drogą czarnym szlakiem rowerowym).
18,5 km - za znakami szlaku Green Velo powracamy do krzyżówki, na której udajemy się w lewo. 
19,0 km - na skrzyżowaniu w Hucie Złomy jedziemy w prawo. Warto jednak w tym miejscu skręcić w lewo, by po przejechaniu ok. 800 m dotrzeć do rezerwatu Źródła Tanwi, który można zwiedzać interesującą ścieżką przyrod-niczo-dydaktyczną „Kobyle Jezioro" (opis - trasa nr 4). Do Lipska wracamy szosą przez Dębiny wg znaków szlaku Green Velo.
21,3 km - w Dębinach jedziemy prosto. Odtąd poruszamy się zgodnie z opisem wycieczki nr 3.
25,9 km - wycieczkę kończymy na rynku w Narolu.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Podkarpackie Trasa 45 "Na pograniczu polsko-ukraińskim"

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 30,77 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 55 min.
 • Przewyższenia: 65 m
 • Suma podjazdów: 311 m
 • Suma zjazdów: 311 m

Trasę dla rowerzystów z Lubaczowa poleca UM_Podkarpackie

Trasę proponujemy rozpocząć w miejscowości o egzotycznie brzmiącej nazwie Wielkie Oczy. Mimo niewielkich rozmiarów, znajduje się tu wiele interesujących zabytków, w tym aż trzy świątynie różnych wyznań. O wielokulturowości tych ziem świadczy bogata historia .
Trasa poprowadzona jest w pagórkowatym terenie Płaskowyżu Tarnogrodzkiego, częściowo wśród lasów. Z miejscowości wyjeżdżamy kierując się na zachód, za znakami Green Velo i słabo widocznego w terenie niebieskiego szlaku rowerowego. Jedziemy wśród pól słoneczników przez niewielkie wzniesienia aż do Potoku Jaworowskiego. Za miejscowością, w lesie, skręcamy w pierwszą drogę asfaltową w prawo. Pojedziemy nią przez prawie 5 km. W miejscu, w którym asfalt zakręca w prawo, odbijamy w lewo, w gruntową drogą, która po chwili ponownie zamieni się w utwardzoną szosę i doprowadzi nas do wsi Bihale. Mijamy urokliwy drewniany kościółek – dawną cerkiew, a po dojeździe do drogi głównej skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach, na skrzyżowaniu, ponownie skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Łukawca. To rozległa wieś, w której z pewnością naszą uwagę zwróci piękna drewniana, choć zaniedbana cerkiew . Znajdziemy ją po prawej stronie, tuż przed barem z niewielkim parkingiem. Kilkaset metrów dalej zobaczymy kolejne dwie świątynie, w tym jedną drewnianą .
Ostatnia część trasy to kilkukilometrowy leśny odcinek z niewielkim podjazdem. Po drodze napotkamy jeszcze pomnik poświęcony zwycięskiej bitwie partyzantów w lesie Łukawiec podczas II wojny światowej. Do punktu naszego startu jedziemy cały czas prosto drogą asfaltową.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Wielkie Oczy – niewielka wieś o wyglądzie dawnego kresowego miasteczka. Korzenie osady sięgają przełomu XVI i XVII w. Do dziś zachowały się budynki świątyń, dające świadectwo barwnego tygla wielu narodowości na Kresach: cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy – obecnie remontowana, jedyna w kraju cerkiew wzniesiona w konstrukcji szachulcowej, synagoga – dziś siedziba biblioteki i niewielkiej Izby Pamięci, dawny klasztor i kościół dominikanów – obecnie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Warto jeszcze zobaczyć pozostałości cmentarza żydowskiego z XVIII w. oraz XVII-wieczny dwór obronny, w którym obecnie mieści się siedziba Urzędu Gminy.

Cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra Męczennika w Łukawcu – z 1701 r. reprezentuje typ tradycyjnych świątyń drewnianych Kościoła Wschodniego. Stylem przypomina cerkwie w Radrużu i Gorajcu. W 1923 r. doczekała się zasadniczej przebudowy. Kolejne lata nie były łaskawe. Po II wojnie światowej stała opuszczona, następnie zamieniono ją na magazyn, a w 1987 r. strawił ją częściowo pożar. I choć jej wygląd został pieczołowicie odtworzony, do dziś pozostaje nieużytkowana.

Kościół pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu – modrzewiowa świątynia z lat 1754–1756, wielokrotnie remontowana. We wnętrzu znajdował się cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej Opiekunki Chorych z XVII w. W 1990 r. przeniesiono go do nowego kościoła wybudowanego naprzeciw. Rok później został koronowany przez papieża Jana Pawła II.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Sławek Susiec Do Krasnobrodu

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 42,1 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 33 min.
 • Przewyższenia: 129 m
 • Suma podjazdów: 1 099 m
 • Suma zjazdów: 1 108 m

Trasę dla rowerzystów z Lubaczowa poleca Slawomirec

Trasa Susiec - Grabowica - Ciotusza Nowa- Łuszczacz - Szur - Krasnobród - Husiny - Ciotusza Stara - Majdan Sopocki Drugi - Grabowica - Susiec
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Hexagon Czarny Czerwony Szary Połysk 26 2022

1 399,00 zł1 055,00 zł-25%
miejsce #2

Kross

Kross Trans 8.0 Czarno Szary Połysk 28 2022

4 299,00 zł3 248,00 zł-24%
miejsce #3

Indiana

Indiana Moena Czarny Biały 28 2021

1 099,99 zł849,99 zł-23%
miejsce #4

Kross

Kross Trans 1.0 Czarny 28 2022

1 709,00 zł1 355,00 zł-21%
miejsce #19

Dawstar

Dawstar Moly 1B Damski Biały 26 2022

599,99 zł
Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Dokoła Gminy Susiec

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 74,04 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 38 min.
 • Przewyższenia: 153 m
 • Suma podjazdów: 264 m
 • Suma zjazdów: 268 m

Trasę rowerową mieszkańcom Lubaczowa poleca Stokrotka21

Trasa rowerowa prowadzi w dużej mierze po mało uczęszczanych szosach gminnych, po drogach bitych (szutrowych) oraz gruntowych. Występują krótkie odcinki drogi piaskowej. Jest trasą charakterystyczną dla Roztocza. Wiedzie przez Puszczę Solską, wsie, pola i wzniesienia oraz wzdłuż rzek.
Można ją skracać tworząc odcinki o długościach od 30 do 40 km.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mundial 2022. Sonda przed meczem Polska-Francja

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lubaczow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie